O NTNS

NTNS - NAJMNIEJSZA - TELEWIZJA - NA- ŚWIECIE.

Inspiracją do powstania tego portalu były publikacje amerykańskiego fotografa i dziennikarza Vincenta Laforeta. W 2009 roku firma Canon wypuściła na rynek swój nowy model EOS 5D MarkII. Ta rewolucyjna lustrzanka cyfrowa jako pierwsza w świecie wyposażona została w funkcję nagrywania materiałów video w formacie Full HD (1920 x1080). Dodać należy też, że posiada matryce Full Frame (pełną klatkę) co sprawia, że otrzymujemy niesamowitej jakości materiał zarówno fotograficzny jak i filmowy. Vincent Laforet wykorzystując 5D Mark II, jako pierwszy w świecie stworzył w pełni profesjonalną produkcję filmową, zatytułowaną "Reverie"

Reverie from Vincent Laforet on Vimeo.

Od tego momentu producenci sprzętu fotograficznego na całym świecie w ślad za firmą Canon zaczęli wyposażać w funkcję nagrywania w formacie Full HD swoje modele lustrzanek DSLR.
By taki portal mógł powstać i funkcjonować, potrzebne są odpowiednie narzędzia. Po ponad trzyletniej przygodzie z Drupalem oraz wieloletniej z fotografią (ponad 30 lat) postanowiłem połączyć te dwa elementy i stworzyć namiastkę telewizji internetowej pod nazwą NTNS. Chcę się też tą wiedza podzielić z Wami. W dziale E-Fabryka publikować będę w miarę swoich możliwości poradniki na temat jak zbudować swoją własną TV, jak unikać niepotrzebnych błędów itp. Dla osób, które pasjonują się dziennikarstwem, fotoreportażem, videoreportażem lub innymi dziedzinami nauki, sztuki lub np. zjawiskami paranormalnymi po zarejestrowaniu się będą mogły opublikować swoje materiały.
Proszę zapoznać się też z regulaminem strony NTNS.

Pozdrawiam NTNS